Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2023-11-21 10:49:08

Büyükkılıç: “'Bu bizim işimiz değil' demedik, 'insanı yaşat ki devlet yaşasın' dedik"

Büyükkılıç, “Bu bizim işimiz değil demedik, insanı yaşat ki devlet yaşasın dedik” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sürekli ifade ettiği ‘Belediyecilik gönül işidir, belediyecilik aşk işidir. Belediyecilik, dertli insanların işidir’ anlayışıyla sadece 1 ayda sosyal ve gönül belediyeciliği alanında onlarca açılış, temel atma törenleri gerçekleştirdi.

Hayata geçirdiği yatırım ve projelerle hizmetlerini yürüten kent merkezi ve kırsalında adeta Kayserililerin gönüllerine dokunan Başkan Büyükkılıç, biyogazdan GES projelerine, bilim ve sanat merkezinden mesire alanına, tarımdan hayvancılığa, sosyal yaşam merkezinden ulaşıma kadar birçok alanda projelere imza attı.

Gönül belediyeciliğinin en güzel örneklerini Kayseri’de sergileyen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Bu bizim işimiz değil demedik, insanı yaşat ki devlet yaşasın dedik. Sadece 1 ayda birçok yatırım ve projeyi Kayserililerin hizmetine sunduk” dedi.

Başkan Büyükkılıç, son 1 ayda sosyal ve gönül belediyeciliği yatırımlarını şöyle anlattı:

“6 bin 421 hanenin elektrik ihtiyacını karşılayacak Biyogaz Tesisi’nin açılışını yaptık. 160 milyon TL’lik GES Projesi’ni hayata geçirdik. Hayırsever iş birliği ile yeni Bilim ve Sanat Merkezi’ni hayata geçirdik. 50 milyon TL maliyetle yenilenen Ali Dağı Mesire Alanı’nı hizmete açtık. Desteklerimizle İç Anadolu’nun En Büyük Canlı Hayvan Borsası ve Pazar Yeri’ni hayata geçirdik. Kayseri Gastronomi Günleri’ne muhteşem açılış gerçekleştirdik. 85 milyon nüfusa hitap edecek yeni tramvay hattını hizmete açtık. Altınoluk Sosyal Yaşam Merkezi’nin temelini attık. Ayrıca Türkiye’de ilk olarak ortak hazırlanan Mera Islah Projesi’ni tanıttık.”

  Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2024 korfezden.com Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.