Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2023-09-19 00:17:50

Vali Gül, Hafızlık Belge Takdim Töreni’ne katıldı

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki programa; Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Safa Koçoğlu, Üsküdar Kaymakamı Adem Yazıcı, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Hilmi Karslı, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürü Cavit Erkılıç, TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Fatmanur Altun, TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Esra Albayrak, İl Müftüsü Prof. Dr. Safi Arpaguş, il müdürleri, siyasi parti temsilcileri, akademisyenler ve çok sayıda davetli katıldı.

Süleymaniye Camii İmamı Ekrem Nalbant tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda; Vali Gül, TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Altun, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Karslı, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (İZÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Cevdet Acar, İZÜ İslami İlimler Fakültesi Öğretim Görevlisi ve Proje Yürütücüsü Gülsüm Arslan ve İZÜ İslami İlimler Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Özcan Hıdır birer konuşma yaptı.

Vali Gül, “Bizi bir araya getiren başta projemizi başlatan Gülsüm hocamıza, üniversitemize, TÜRGEV’e ve bu güzelliği paylaşan herkese teşekkür ediyorum. Hafızlık geleneği, Peygamber Efendimizin Müslümanlara emanetidir. Hafızlarımızın ve hafızlara destek olan herkesin emrindeyiz. Çok önemli bir iş yapıyorsunuz, ister geleneksel yöntemlerle olsun, isterse bugünkü hafızlarımızın yaptığı yenilikçi yöntemlerle olsun Kutsal kitabımızın her bir harfini öğreten ve öğrenenler çok güzel işler yapıyor, Allah hepsinden razı olsun. 75 gün boyunca destek veren hafızlarımızın ailelerini tebrik ediyorum. Bize bu ortamı sağlayan Sayın Cumhurbaşkanımıza ve her bir harfi öğreten hocalarımıza teşekkür ediyoruz. Buradaki hafızalarımızı evlilerse eşleri ile bekarlarsa arkadaşları ile birlikte uygun gördükleri zamanda Umre’ye göndereceğiz.” ifadelerini kullandı.

TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Altun, “Hafızlık geleneği canlılığını yitirmemiş, en önemli dinsel miraslarımızdan biri olarak yaşamaya devam etmiştir. 75 Günde Hafızlık projemiz, çağın ihtiyaçlarını gören ve bu çerçevede cevap verme idealleri ile yola çıkmış bir projedir. 10 yıldır kesintisiz devam eden projemiz için bu çok kıymetlidir. Projemiz, inşallah hayırlara vesile olarak çok daha geniş bir alan bulur.” dedi.

Program, hafız öğrencilerin Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Vali Gül, TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Albayrak ile TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Altun tarafından hafız öğrencilere belge takdim etmeleri ile sona erdi.

  Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2024 korfezden.com Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.